UWAGA!

 

 Obecny czas realizacji zamówień 

 to ok. 4-6 dni roboczych.

 

 

 

Sesleria jesienna

Dostępność: koniec czerwca/lipiec
Cena: 13,99 zł 13.99
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Sesleria jesienna 

Sesleria jesienna (sesleria autumnalis) to ciekawa i niska trawa ozdobna dorastająca do ok 40 cm. Jej pokrój jest zwarty, gęsty i półkulisty, liście limonkowe, a kwiatostany pojawiają w sierpniu. Jest trawą o małych wymaganiach. Rośnie na stanowiskach słonecznych i w lekko zacienionych na glebach przeciętnych, a nawet na słabszych i piaszczystych. Sesleria jesienna jest bardzo tolerancyjna, odporna na okresowe susze, w pełni mrozoodporna. Zielony kolor może utrzymywać jeszcze w czasie zimy.

 

Zastosowanie - sesleria jesienna

Sesleria jesienna sprawdzi się w nasadzeniu grupowym, na obwodzie rabat czy wzdłuż ścieżek. Bardzo dobrze czuje się w uprawie pojemnikowej dlatego można sadzić na balkonach i tarasach w donicach. Warto ją sadzić z innymi bylinami jak kocimiętka, szałwia, rozchodniki czy z innymi trawami ozdobnymi jak stipa czy rozplenice. 

 

Wymagania 

Sesleria jesienna rośnie na stanowiskach słonecznych i na lekko zacienionych stanowiskach. Pod względem gleby jest tolerancyjna i będzie rosła na glebach żyznych, przeciętnych, a nawet na słabszych i piaszczystych. Bardzo odporna na okresowe susze i niskie temperatury - w pełni mrozoodporna

 

Uprawa i cięcie - sesleria jesienna 

Uprawa seslerii jesiennej jest łatwa i niewymagająca. W zależności od koncepcji, rozstaw między sadzonkami powinien wynosić ok. 50 cm. W porównaniu do innych traw ozdobnych szybko zaczyna wegetację na wiosnę i zielone liście pojawiają się już w marcu. Cięcie seslerii jesiennej można przeprowadzić w marcu nisko przy ziemi, a następnie przycięcie pielęgnacyjne w sierpniu, aby usunąć kwiatostany - powoduje, że liście dłużej utrzymują zielony kolor na jesieni, jednak ten zabieg nie jest konieczny.


 

 

Termin kwitnienia: sierpień - wrzesień

Wysokość: 40 cm

Kolor kwiatów: białe

Stanowisko: słoneczne/półcień

Wymagania wodne: małe/średnie

Typ gleby: przeciętna ogrodowa

Mrozoodporność: pełna

Liczba roślin na m²: 5 - 7

 

 Przykładowy rozmiar

M - 1 litr

Sesleria jesienna sadzonki

 ____________

Przykładowy rozmiar

M/L 1,5 litra

Sesleria jesienna sadzonki

Dane techniczne

Wysokość 0 - 50 cm

Produkty powiązane

Wygląd sadzonki, w zależności od miesiąca i fazy rozwoju, może się różnić od prezentowanej na zdjęciach.

Duża część roślin, m.in. trawy, ma zdjęcia z lipca-września.

Jeśli chcesz zobaczyć aktualne zdjęcie, napisz do nas przez chat, który znajduje się po prawej na dole. 

Maksymalny rozmiar paczek to 80-100 cm. W zależności od wielkości zamówienia - rośliny na czas wysyłki mogą być przycinane do 60-100 cm. Do paczkomatów rośliny przycinane są do 40-60 cm. 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium