Sesleria jesienna

Dostępność: od kwietnia 2023
Cena: 12,99 zł 12.99
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Sesleria jesienna 

Sesleria jesienna (sesleria autumnalis) to ciekawa i niska trawa ozdobna dorastająca do ok 40 cm. Jej pokrój jest zwarty, gęsty i półkulisty, liście limonkowe, a kwiatostany pojawiają w sierpniu. Jest trawą o małych wymaganiach. Rośnie na stanowiskach słonecznych i w lekko zacienionych na glebach przeciętnych, a nawet na słabszych i piaszczystych. Sesleria jesienna jest bardzo tolerancyjna, odporna na okresowe susze, w pełni mrozoodporna. Zielony kolor może utrzymywać jeszcze w czasie zimy.

 

Zastosowanie seslerii jesiennej

Sesleria jesienna sprawdzi się w nasadzeniu grupowym, na obwodzie rabat czy wzdłuż ścieżek. Bardzo dobrze czuje się w uprawie pojemnikowej dlatego można sadzić na balkonach i tarasach w donicach. Warto ją sadzić z innymi bylinami jak kocimiętka, szałwia, rozchodniki czy z innymi trawami ozdobnymi jak stipa czy rozplenice

 

Wymagania 

Sesleria jesienna rośnie na stanowiskach słonecznych i na lekko zacienionych stanowiskach. Pod względem gleby jest tolerancyjna i będzie rosła na glebach żyznych, przeciętnych, a nawet na słabszych i piaszczystych. Bardzo odporna na okresowe susze i niskie temperatury - w pełni mrozoodporna

 

Uprawa i cięcie - sesleria jesienna 

Uprawa seslerii jesiennej jest łatwa i niewymagająca. W zależności od koncepcji, rozstaw między sadzonkami powinien wynosić ok. 50 cm. W porównaniu do innych traw ozdobnych szybko zaczyna wegetację na wiosnę i zielone liście pojawiają się już w marcu. Cięcie seslerii jesiennej można przeprowadzić w marcu nisko przy ziemi, a następnie przycięcie pielęgnacyjne w sierpniu, aby usunąć kwiatostany - powoduje, że liście dłużej utrzymują zielony kolor na jesieni, jednak ten zabieg nie jest konieczny.


 

 

Termin kwitnienia: sierpień - wrzesień

Wysokość: 40 cm

Kolor kwiatów: białe

Stanowisko: słoneczne/półcień

Wymagania wodne: małe/średnie

Typ gleby: przeciętna ogrodowa

Mrozoodporność: pełna

Liczba roślin na m²: 5 - 7

 

 Przykładowy rozmiar

M - 1 litr

duża sadzonka

duża sadzonka seslerii jesiennej w doniczce 1 litrowej

 ____________

Przykładowy rozmiar

M/L 1,5 litra

duża sadzonka

przykładowe zdjęcie dużej sadzonki seslerii jesiennej w doniczce 1,5 litrowej (c 1,5)

Dane techniczne

Wysokość 0 - 50 cm

Produkty powiązane

Wygląd sadzonki, w zależności od miesiąca i fazy rozwoju, może się różnić od prezentowanej na zdjęciach. 

Jeśli chcesz zobaczyć aktualne zdjęcie, napisz do nas przez chat, który znajduje się po prawej na dole. 

Maksymalny rozmiar paczek to 80-100 cm. Niektóre rośliny na czas wysyłki mogą być przycinane. Do paczkomatów rośliny przycinane są do 60 cm. 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl