UWAGA!

 

 Obecny czas realizacji zamówień 

 to 7-10 dni roboczych 

 

 

Funkie, inaczej nazywana również hostami, to rośliny ozdobne, które od lat goszczą w naszych ogrodach. Ze względu na swoje cechy zazwyczaj są sadzone w miejscach z mniejszą dostępnością światła - pod drzewami, wzdłuż ogrodzeń czy ścieżek. Jest to to typowa bylina, której część naziemna zamiera na zimę, aby wiosną wypuścić nowe liście. 

 

Funkie (Hosty)

Funkia 'Halcyon' Funkia 'Halcyon'
Cena:

22,99 zł

szt.
zobacz więcej
Funkia Royal Standard Funkia Royal Standard
Cena:

18,99 zł

zobacz więcej
Funkia Elegans Funkia Elegans
Cena:

29,99 zł

zobacz więcej
Funkia 'Morning Light' Funkia 'Morning Light'
Cena:

18,99 zł

zobacz więcej
Funkia 'Patriot' Funkia 'Patriot'
Cena:

22,99 zł

zobacz więcej
Funkia Krossa Regal Funkia Krossa Regal
Cena:

18,99 zł

zobacz więcej

Funkie, inaczej zwane hostami 

 

Funkie (hosty) to rośliny ogrodowe, a dokładniej byliny, które są popularnym wyborem wśród rodzimych ogrodników. Cieszą efektownymi liśćmi, które pojawiają się od wiosny i utrzymują się praktycznie do przymrozków. Są to łatwe w uprawie rośliny i nie wymagają intensywnej opieki. Klasyczne rośliny do cienia lub półcienia. Oprócz ozdobnych liści funkie (hosty) również kwitną w zależności od odmiany w kolorach białych lub różnych odcieniach fioletowego. 

 

Uprawa  i pielęgnacja funkii

Funkie (hosty) to stosunkowo mało wymagające rośliny, ale warto pamiętać w jakich warunkach rosną najlepiej. Preferują stanowiska zacienione, dlatego są dobrym wyborem w ogrodach o mniejszej dostępności słońca. W przypadku nadmiernej ekspozycji słońca w miejscu nasadzenia ich liście mogą w trakcie sezonu marnieć, np. poprzez zasychanie końcówek. W przypadku gleby są tolerancyjne, jednak wolą gleby bardziej żyzne, o lekko kwaśnym pH ziemi. Co roku na wiosnę funkie (hosty) można zasilać wieloskładnikowymi nawozami, aby ich wzrost był bardziej bujny. Warto je sadzić w miejscach bardziej wilgotnych - w trakcie długotrwałych susz, które w ostatnich latach są częste należy pamiętać o dodatkowym podlewaniu funkii. Dobrym sposobem dla zatrzymania wilgotności gleby jest również ściółkowanie gleby na rabacie np. korą lub zrębkami. Na wiosnę lub jeszcze jesienią jedynym mechanicznym zabiegiem względem tych roślin jest usunięcie starych liści, które z łatwością można usunąć poprzez wyciągnięcie ich z kępy. 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl