Sezon 2023 zostanie wznowiony w marcu :) 

 Lista z dostępnością konkretnych odmian pojawi się w styczniu w pliku PDF,

a także na karcie każdego produktu. 

 

Rozplenica japońska Autumn Magic

Dostępność: marzec 2023
Cena: 21,99 zł 21.99
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Rozplenica japońska Autumn Magic

Rozplenica japońska Autumn Magic (Pennisetum alopecuroides) to średnio wysoka trawa ozdobna dorastająca do 100 cm z kwiatostanem. Liście rosną strzeliście i utrzymują się poniżej kwiatostanów na 70-80 cm, które z czasem opadają. Rośnie szybko i zakwita w sierpniu. Liście są koloru zielonego, a kwiatostany są puszyste, długie - początkowo lekko różowe i następnie przechodzą w beżowo-brązowe odcienie. Na jesieni na końcach kwiatostanów powstają "małe pędzelki". Jest to ta sama odmiana co rozplenica Herbstzauber - w obu tłumaczeniach oznacza to "jesienną magię".

 

Zastosowanie rozplenicy japońskiej 

Rozplenica japońska Autumn Magic świetnie sprawdzi się na rabatach z innymi bylinami i trawami ozdobnymi jak werbena patagońska, jeżówka czy rudbekia. Można ją sadzić pojedynczo, w grupach czy dużych nasadzeniach. Dzięki swoim walorom estetycznym wykorzystywana jest w ogrodach wszelkiego rodzaju i sprawdzi się zarówno w ogrodach nowoczesnych, jak i w klimacie wiejskim. 

 

Wymagania rozplenicy Autumn Magic

Jak wszystkie rozplenice, potrzebuje stanowiska słonecznego dla efektownego kwitnienia, a pod względem podłoża poradzi sobie większości typów gleb, przy delikatnym nawożeniu i podlewaniu. W trakcie sezonu uwielbiają większą ilość wody, dlatego gdy jest taka możliwość - warto podlewać ją częściej niż inne trawy. Poza sezonem lepiej unikać stojącej wody. Uprawa jest łatwa i niewymagająca, wystarczy na wiosnę przyciąć kępę na wysokości ok. 5-15 cm.

 

Zimowanie

Zimowanie rozplenicy japońskiej Autumn Magic przy ocieplającym się klimacie jest bezproblemowe i przetrwa nawet bez dodatkowej ochrony. Dość popularne wiązanie traw nie jest wymagane - można to robić ze względów estetycznych, jednak dla samej ochrony jest to zbędny zabieg, a czasami może być nawet szkodliwy przez narażenie podstawy na bezpośredni, zimny wiatr (naturalnie opadające liście chronią przed tym zjawiskiem). 


  

Termin kwitnienia: sierpień - wrzesień

Wysokość: 70 - 100 cm

Kolor kwiatów: brązowe

Stanowisko: słoneczne

Wymagania wodne: średnie

Typ gleby: przeciętna ogrodowa

Mrozoodporność: pełna

Liczba roślin na m²: 1-3

 

_____________________________________

 Przykładowy rozmiar

L - 2 litry

duża sadzonka

rozplenica japonska pennisetum sadzonki autumn magic

rozplenica japonska pennisetum sadzonki autumn magic

 

Dane techniczne

Wysokość 50 - 150 cm

Produkty powiązane

Wygląd sadzonki, w zależności od miesiąca i fazy rozwoju, może się różnić od prezentowanej na zdjęciach. 

Jeśli chcesz zobaczyć aktualne zdjęcie, napisz do nas przez chat, który znajduje się po prawej na dole. 

Maksymalny rozmiar paczek to 80-100 cm. W zależności od wielkości zamówienia - rośliny na czas wysyłki mogą być przycinane do 60-100 cm. Do paczkomatów rośliny przycinane są do 40-60 cm. 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl