UWAGA!

 

 Obecny czas realizacji zamówień 

 to 7-10 dni roboczych 

 

 

Miskanty

Miskant chiński Goldglanz Miskant chiński Goldglanz
Cena:

49,99 zł

zobacz więcej
Miskant chiński Vanilla Sky Miskant chiński Vanilla Sky
Cena:

49,99 zł

zobacz więcej
Miskant chiński Malepartus Miskant chiński Malepartus
Cena:

47,99 zł

zobacz więcej
Miskant chiński Haiku Miskant chiński Haiku
Cena:

49,99 zł

zobacz więcej
Miskant chiński Adagio Miskant chiński Adagio
Cena:

44,99 zł

zobacz więcej
Miskant chiński Ghana Miskant chiński Ghana
Cena:

22,99 zł

zobacz więcej
Miskant chiński Rotsilber Miskant chiński Rotsilber
Cena:

21,99 zł

zobacz więcej
Miskant chiński Ferner Osten Miskant chiński Ferner Osten
Cena:

48,99 zł

zobacz więcej
Miskant olbrzymi Meidl Miskant olbrzymi Meidl
Cena:

49,99 zł

zobacz więcej
Miskant chiński Memory Miskant chiński Memory
Cena:

49,99 zł

zobacz więcej
Miskant chiński Morning Light Miskant chiński Morning Light
Cena:

22,99 zł

zobacz więcej
Miskant chiński Silberspinne Miskant chiński Silberspinne
Cena:

24,99 zł

zobacz więcej
Miskant Gracillimus Miskant Gracillimus
Cena:

24,99 zł

zobacz więcej
Miskant Sommerfeder Miskant Sommerfeder
Cena:

44,99 zł

zobacz więcej
Miskant chiński Variegatus Miskant chiński Variegatus
Cena:

17,99 zł

zobacz więcej
Miskant olbrzymi Giganteus Miskant olbrzymi Giganteus
Cena:

19,99 zł

zobacz więcej
Miskant chiński Punktchen Miskant chiński Punktchen
Cena:

22,99 zł

zobacz więcej

Miskant chiński - trawa ozdobna do ogrodu

 

Gdzie mogą rosnąć miskanty?


Miskanty chińskie w ostatnim czasie zyskują bardzo dużą popularność w naszym regionie. Są to bardzo efektowne rośliny wieloletnie, które z powodzeniem mogą rosnąć w polskich ogrodach i wzbogacać jego obraz praktycznie cały rok. W uprawie są stosunkowo mało wymagające, poradzą sobie na przeciętnych glebach jednak im lepsza bym ich wzrost i rozrost jest szybszy. Tak samo pod względem wymagań wodnych - im więcej dostaną wody, to lepiej będą rosły - dodatkowe podlewanie konieczne jest dopiero przy dłuższym okresie suszy lub na początku ich sadzenia. Stanowisko powinno być przede wszystkim stanowisko słoneczne - wtedy odwdzięczą się pięknym wzrostem i efektownym kwitnieniem od sierpnia do października, pozostawiając pióropusze czasem nawet do późnej zimy. W przypadku miejsc mniej nasłonecznionych, mogą być trochę niższe lub dłużej się rozrastać. 

Jakie są odmiany miskantów chińskich?

Liczba odmian miskantów jest bardzo duża i ciągle rośnie, jednak widać większe zainteresowanie paroma z nich. Głównymi odmianami wybieranymi do ogrodów są miskanty wysokie (ok. 200 cm) jak miskant Memory, Malepartus, Gracillimus, Vanilla Sky czy Rotsilber, jednak warto zwrócić uwagę również na inne, niższe odmiany (ok. 120-150 cm), które również są bardzo efektowne, ale nie dominujące w ogrodzie - miskant Red Chief, Kleine Fontane, Morning Light, Yakushima Dwarf czy Adagio.

W wyborze odpowiedniej odmiany miskanta warto zwrócić uwagę również na cechy charakterystyczne jak wybarwienie, które pojawia się już w lipcu - np. w miskantach Ghana, Dronning Ingrid (czerwone liście) czy Zebrinus (poprzeczne paski), a także wybarwienie w późniejszym okresie jak w przypadku miskanta Malepartus czy Rotsilber (pomarańczowe).

 

Gdzie i kiedy posadzić miskanty?

Warto przemyśleć w jakim miejscu ma rosnąć nasz miskant - czy pojedynczo, w większej grupie tworząc tło dla rabat czy jako żywopłot. Na pierwszych dwóch pozycjach można wybrać praktycznie każdą odmianę miskanta. W przypadku traw ozdobnych na żywopłot, warto wybrać odmiany wyższe jak miskant Malepartus, Rotsilber, Memory, Gracillimus czy miskant olbrzymi. 

Ukorzenione sadzonki można sadzić praktycznie cały rok, o ile da się wbić szpadel w ziemię. Decyduje o tym fakt, że rozbudowany system korzeniowy w doniczce jest praktycznie w pełni samowystarczalny i czeka tylko na przesadzenie na miejsce docelowe. W pierwszym miesiącu warto 2-3 razy w tygodniu podlać sadzonkę, nawet pomimo opadów atmosferycznych. Co ile sadzić miskanty?

Odległość sadzenia miskantów zależy od naszych oczekiwań względem tej trawy. Jeśli mają rosnąć pojedynczo, jako  solitery, można przyśpieszyć efekt dużej kępy przez posadzenie blisko siebie np. trzech sadzonek w odległości ok. 40 cm. Z czasem kępa się zagęści i będzie funkcjonowała jako jedna duża sadzonka. Jeśli w ogrodzie ma być kilka odmian, odległości najlepiej utrzymać minimum na 150 cm, bo z czasem będą na siebie "wchodzić".  W przypadku sadzenia jako żywopłot, odległości między sadzonkami to ok. 70-150 cm, w zależności jak szybko chce się uzyskać efekt pełnego, zielonego płotu. 

 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl