Sprzedaż w sezonie 2022 została zakończona

Sezon 2023 zostanie wznowiony w marcu :) 

 

 

Rozplenica Karley Rose

Dostępność: brak towaru
Cena: 19,99 zł 19.99
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Rozplenica wschodnia Karley Rose

 Rozplenica wschodnia Karley Rose (pennisetum orientale) to średnio wysoka trawa ozdobna dorastająca do ok. 90 cm z kwiatostanem. Rośnie szybko i zakwita już w czerwcu. Liście są cienkie, proste, koloru zielonego, a kwiatostany występują w bardzo dużej ilości, są puszyste, dość krótkie, różowe i jesienią przypominają kłosy pszenicy. Rozplenica wschodnia Karley Rose, w porównianiu do rozplenicy japońskiej, zakwita dużo wcześniej, a jej pokrój jest bardziej strzelisty.

 

Zastosowanie rozplenicy wschodniej 

Rozplenica Karley Rose świetnie sprawdza się na rabatach z innymi bylinami jak słoneczniczki, złocień, jeżówka czy rudbekia. Można sadzić je pojedynczo, w grupach czy dużych nasadzeniach. Rozplenica wschodnia dzięki swoim walorom estetycznym wykorzystywana jest w ogrodach wszelkiego rodzaju i warto mieć ją na uwadze, gdyż w porównaniu do innych traw ozdobnych dużo wcześniej kwitnie - już w czerwcu. 

 

Wymagania rozplenicy Karley Rose

Rozplenica wschodnia Karley Rose, jak wszystkie rozplenice, potrzebuje stanowiska słonecznego, a pod względem podłoża poradzi sobie większości rodzajach gleb, przy delikatnym nawożeniu i podlewaniu. Uprawa jest łatwa i niewymagająca, wystarczy na wiosnę przyciąć kępę na wysokości ok. 5-15 cm. W trakcie lata warto przyciąć przekwitnięte kwiatostany, które przybierają beżową barwę, aby ponownie zakwitła swoimi różowymi kwiatostanami, które są jeszcze bardziej wyraziste niż w czasie pierwszego kwitnienia.  

 


 

 

Termin kwitnienia: czerwiec - wrzesień

Wysokość: 70 - 90 cm

Kolor kwiatów: różowe

Stanowisko: słoneczne

Wymagania wodne: średnie

Typ gleby: przeciętna ogrodowa

Mrozoodporność: pełna

Liczba roślin na m²: 1-3

 

Przykłady rozmiar 

L - 2 litry

duża sadzonka

duza sadzonka rozplenicy wschodniej karley rose (pennisetum orientale) w doniczce 2 litrowej

duża sadzonka rozplenicy wschodniej karley rose (pennisetum orientale)w doniczce 2 litrowej c2 na tle innych rozplenic wschodnich

 

Dane techniczne

Wysokość 50 - 150 cm

Produkty powiązane

Wygląd sadzonki, w zależności od miesiąca i fazy rozwoju, może się różnić od prezentowanej na zdjęciach. 

Jeśli chcesz zobaczyć aktualne zdjęcie, napisz do nas przez chat, który znajduje się po prawej na dole. 

Maksymalny rozmiar paczek to 80-100 cm. W zależności od wielkości zamówienia - rośliny na czas wysyłki mogą być przycinane do 60-100 cm. Do paczkomatów rośliny przycinane są do 40-60 cm. 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl